Tip: How to choose the right luggage?

(liligi.co.uk)
Ahojte, na tému batožina a ja, by som mohla napísať celú knihu, teda ak nie trilógiu :) Podľa mňa je dobrá batožina veľmi dôležitá hlavne pre vaše nervy a psychiku haha to myslím vážne (vlastná skúsenosť). Svoje skúsenosti som zhrnula do 4 bodov. Tak dúfam, že padnú na úžitok :)

ENG:
Hi, about a topic Luggage and Me, I would be able to write whole book, trilogy :) I think a good luggage is very important for your nerves and psyche haha I really mean it (my own experience). I sum my experience into 4 points. I hope, they will be helpful :)

Správny výber koliesok je podľa mňa najdôležitejší pri výbere batožiny. Pretože tie sú jediné ktoré vám pomôžu, skutočne jediné. Spoliehať sa na to, že niekto vám s kufrom pomôže v metre (nie všade je eskalátor) alebo v centre nejakého mesta s kockovou podlahou je smiešne :)
1 - Kolieska by mali byť vbudované v kufri. Prečo? Ľahko sa odtrhnú! Hlavne ak letíte, pretože tým chlapíkom ktorý batožinu premiestňujú je to úplne jedno. Stalo sa to aj mne, letela som z Catanie do Viedne s prestupom v Ríme. Batožinu som odovzdala s dvoma kolieskami a takými dvoma nožičkami. Vo Viedni som našla batožinu bez koliesok a nožičiek! Aspoň, že vo Viedni si môžete požičať tie vozíky na batožinu :)
2 - Kolieska by mali byť ďalej od seba. Prečo? Lepšie udržanie rovnováhy. Nie vždy sa s kufrom prechádzate len po letiskovej hale takže rovnováha je veľmi dôležitá.
3 - Dajte pozor na kvalitu "pneumatík" na kolieskach. Prečo? Ľahko sa zničia! Stalo sa to aj mne, išla som s kufrom po betónovej ceste s trochou štrku. "Pneumatika" na jednom koliesku sa mi tak zničila, že sa s kufrom nedalo ani pohnúť...
P.S.: Stále dúfam a pevne verím, že raz niekto vymyslí kufor s kolieskami na motorový alebo elektronický pohon :) aby išiel môj kufor sám vedľa mňa :)

ENG:
Appropriate choice of wheels is according my opinion the most important. Because they are the only one who´s gonna help you, really the only one. Its funny to rely on somebody who will help you on subway (there are no escalators everywhere) or in the historical city center with pavement made of concrete cubes :)
1 - Wheels should be build in luggage. Why? They easily fall off! Especially if you are flying, because guys putting your luggage into the plane and out, don´t care. It also happend to me. I was flying from Catania to Vienna with change in Roma. I checked my luggage with two wheels and two "feet" and in Vienna I got it with no wheels and no "feet". At least in Vienna you can borrow the cart :)
2 - Wheels should be further apart. Why? Its better for balance. Because you are not carrying your luggage just in the hall at the airport.
3 - Pay attention to the quality of "tires". Why? Its easy to destroy them! It also happend to me, I was carrying my luggage on the concrete road with a little bit of gravel. One of my wheels destroied totally.
P.S.: I hope and firmly believe that once somebody will make a luggage with wheel motor-driven :) so my luggage will go next to me :)

Vonkajší materiál je taktiež veľmi dôležitý. Vodeodolný a hrubší, to vám ani písať nemusím, to vie každý. Skôr som mala na mysli to, že momentálne je na trhu veľmi veľa krásnych a dizajnových kufrov z ktorých často vyčnievajú samé serepetičky ktoré vám aj tak v podpalubí odpadnú alebo sa vám oškrú. Ok, je iné ak ste Victoria Beckham alebo nejaká iná celebritka a platíte si vlastné lietadlo a aj človeka ktorý sa vám bude o batožinu starať :). Takže ponaučenie znie: Nepozeraj iba na dizajn ale aj na praktickosť :)

ENG:
Outer material is also very important. Water-resistant and thicker, I dont even have to write it, everybody knows. I was thinking more about, that recently there is a large selection of beautiful and design luggages which sometimes look like masterpiece but dont forget, in the plane the cover can fall of or scrape. Ok, its a little bit different if you are Victoria Beckham or some other celebrity and you are flying in your own plane and you paid extra to  take care about your luggage :) So, dont think only about the desing but also about practicality :)

Tak toto je kapitola sama o sebe! Niekedy je skutočne menej viac. Na mojom kufri je tá hlavná úchytka vyrobená z umelej hmoty plus je ešte aj vytvarovaná na prsty. Dve slová  - fuj a hnus! Veľmi to bolí, ak kufor ťahám viac ako 2 min, rukoväť sa mi začne zarezávať do ruky, do kože a nakoniec do mäsa čo skutočne sranda nie je. Takže radšej kúpiť rovnú, jednoduchú a mäkkú. Plus kufor by mal mať aj úchytku na boku aby ste ho mohli niesť aj vodorovne a tie novšie, múdrejšie kufre majú aj úchytku navrchu, prípadne také ktoré sa dajú  využiť a môžete nosiť kufor ako ruksak. Hahaha viem, že zrejme módne devy by to tak nenosili ale je to praktickejšie :). Teraz mi napadlo, skúste si predstaviť ako Rumi nesie svoj 30kg kufor na pleciach :)

ENG:
This should be at least one part of my trilogy haha! Sometimes less is more. On my luggage there is the main handle made of plastic, plus is formed for my fingers. Just one word - disgusting! It hurts like crazy when I am carrying my luggage for more than 2 min, handle starts to cut my hand, my skin and at the end my meat - thats not fun anymore. So, its better to buy just straight, simple and soft one. Plus its better to buy luggage with more handles. Recent and smart luggages have handles which can help you to carry your luggage as a backpack. Hahaha I know thats not such a "fashionable" way but its practical :) You know what came to my mind right now? Imagine Rumi wearing her 30kg luggage as a backpack :)

(http://coldmountaincollective.com)

Posledný bod sa týka hlavne vnútra batožiny, pretože pre ľahší prehľad a organizáciu je lepšie aby mal kufor vnútri viac priečinkov do ktorých si rozdelíte napríklad kozmetiku, spodné prádlo, ponožky atď. A pre nás všetky ktoré radi nakupujeme ešte jedna rada :) Asi je lepšie si kúpiť kufor na ktorom sa dá odzipsovať ešte jedno poschodie do ktorého sa nám to už hádam všetko zmestí...  

ENG:
My last point is connected to the inside of the luggage, because for easier organization is better if there are more folders to which you can divide for example, cosmetics, underwear, socks etc. Anf for us shopoholics one more advice :) Its better to buy luggage where you can unzip one more "floor" where we can hopefully put everything...

16 comments:

 1. Ha, tak to doufám, že to můj kufr z Perthu do Brna vydrží... "hlavní" úchytka už se mi páře a nakoupila jsem tu milion blbostí, které netuším, jak tam narvu... a další "poschodí" nemám...
  Jinak: velmi pěkný a užitečný článek. :)
  Ela

  ReplyDelete
 2. bože, tento článok mi pripomenul moje soiree na letisku vo frankfurte, keď som sama letela asi druhý krát v živote a mala som minimálny čas na prestup..na pleci zvesený latop, jeden obrovský kufor na kolieskach ťahaný jednou rukou, o kúsok menší kufor s kolieskami BLíZKO SEBA neustále sa prevažujúci do jednej strany..už nikdy viac to nechcem zažiť...:D
  super článok, asi by som za seba len dodala, že je lepšie mať jeden veľký kufor ako X malých..:)

  ReplyDelete
 3. This is a great post - I have bookmarked it for the next time I purchase luggage!

  xx
  Kelly
  Sparkles and Shoes

  ReplyDelete
 4. Super článok :) Veľmi mi pomohol, pretože romýšlam nad kúpou nejakého pekného kufríka, len či taký nájdem ;)

  ReplyDelete
 5. moja mama raz dosla z letiska bez horneho "uska" a s jednym napoly odpadnutym kolieskom, esteze sme nasli sikovneho uja, ktory to opravil este lepsie ako, ked to bolo v povodnom stave:)

  ReplyDelete
 6. super články, super tipy :)

  ReplyDelete
 7. pekný blog, navšív aj náš:
  http://dklsk.blogspot.sk/
  Ďakujeme

  ReplyDelete
 8. Anonymous5/05/2013

  For 90% of people this pounds established is definitely the suitable
  assortment because it's versatile ample for both douleur and women and is ready to go upwards in tiny increments.

  Feel free to visit my web-site - adjustable dumbbells

  ReplyDelete
 9. Anonymous5/06/2013

  A treadmill that was expensive during the first location could be
  a terrific offer utilised.

  Feel free to surf to my web site :: bowflex 552

  ReplyDelete
 10. Anonymous5/10/2013

  That's all you need to reduce ten or 100 pounds.

  Also visit my web-site sit up bench

  ReplyDelete
 11. Anonymous6/06/2013

  Most training products will supply you a variety of resistance levels.


  my web site: simply click the next internet site

  ReplyDelete
 12. Anonymous6/12/2013

  A report from your American Psychological Association, quotations "Weight decline is rarely thriving if you stay burdened by stress and other bad thoughts.

  Feel free to visit my blog: http://Www.Getfitnstrong.com/adjustable-dumbbells/weight-sets-sale/

  ReplyDelete
 13. Anonymous6/13/2013

  They regulate by simply pulling up a pin-like mechanism and sliding it to
  the wanted fat on just about every dumbbell.

  Stop by my page www.getfitnstrong.com

  ReplyDelete
 14. Anonymous6/14/2013

  Throw each reaching nutritionist's kilogram calories, turning tail ten 100 beat sprints will increase your rate of metabolic process and you'll glow more than large kilocalories throughout the day.
  Larn what inlets are with my Sexy Abs program Below.
  This is why it's authoritative that you slow a bottleful of urine with you when you are attempting to get sexy abs. This approach intends consuming enough of the of abs, you need to chase up five desires.

  Feel free to surf to my weblog check out the post right here

  ReplyDelete